اکثر خانواده ها هستند که به داشتن فرزند پسر اهمیت می دهند و در تلاشند که فرزند پسر داشته باشند ، درحالی که بعضیها ادعا کردند که نمیتوان جنسیت کودک را تشخیص داد، شواهد قانع کننده ای وجود دارد که این کار شدنی است. بعضی از خانوادهها اطمینان دارند که با پیروی از روشهایی خاص چون تغییر عادات غذایی، استفاده از موقعیتهای گوناگون هنگام مقاربه یا حتی نوشیدن معجونی خاص میتوان صاحب فرزندی پسر شد. اگرچه پزشکان از چنین روشهایی به عنوان افسانههایی قدیمی یاد میکنند و آنها را نادیده میگیرند اما امتحان آن ضرری ندارد. (البته با توجه به روش یا موقعیت آن ممکن است کمی مضر باشد.)
اگر شما برای داشتن فرزندی پسر مصر هستید و برای آن دست به هر کاری میزنید، این روشها را که تعدادی از خانوادهها، منجمها و حتی تعداد کمی از پزشکان به آن اعتقاد دارند امتحان کنید.
این تقویم معروف تشخیص جنسیت ظاهرا توسط دانشمندان چینی تنظیم شده و سپس در مقبره پادشاهی در 700 سال قبل دفن شده است. یا به مدت 700 سال تا زمانی که دانشمندی چینی آن را کشف کند دفن بود. یا شاید توسط دانشمند چینی 700 ساله مدفون شده بود. در هر صورت چیزی شبیه آن... به تاریخ و سابقه دقیق آن نمیتوان پی برد اما از روش استفاده آن میتوان آگاهی یافت. با این تقویم پزشکی، جنسیت کودک از طریق سن مادر و ماه بارداری او مشخص خواهد شد.
طرفداران این تقویم میگویند این روش تا 99 درصد درست عمل میکند. اگر مایل به استفاده از این روش هستید، تعدادی از قوانین را باید دنبال کنید.
2- رژیم غذایی پسرانه بگیرید
تعدادی از کارشناسان تعیین جنسیت ادعا میکنند که شما میتوانید با دنبال کردن رژیم غذایی بهخصوصی برای چند هفته قبل از بارداری شانس خود را برای داشتن فرزندی پسر افزایش دهید. آنها میگویند تغییر رژیم غذایی تعادل ph در بدن شما را تغییر میدهد که به اعتقاد بعضیها می تواند به جنسیت کودک شما کمک کند.
مطابق این علم، فهرست روزانه «پسردار شدن» شامل غذاهای خیلی شور، گوشت قرمز، تخممرغ، نخود فرنگی، کشمش، کدو سبز، قارچ، حبوبات، ذرت شیرین، نان و ماهی است. این رژیم همچنین به شما پیشنهاد میکند از غذاهای اسیدی بپرهیزید و به غذاهای قلیایی روی آورید (با اسید کمتر) تا اسپرم مردانه در شما برتری یابد. (رژیم غذایی اسیدی لزوما اسیدها را حذف نمیکند.) اگر تمایل به فرزندی پسر دارید، تمام پیشنهادهای دیگری را که در این مقاله بیان شده  است، با مقداری نمک مصرف کنید، حتی یک یا دو ظرف بیشتر.
تحقیقی به تازگی نشان میدهد که با حفظ سطح بالاتری از گلوکز، یعنی مصرف بالای مواد غذایی در روز، شانس پسر دار شدن شما افزایش مییابد. مواد مغزی بیشتری چون پتاسیم، کلسیم و ویتامین C، E و B12 را مصرف کنید. صبحانه وعده بسیار مهمی است پس فراموشاش نکنید.
3- موقعیت شما در رابطه جنسی
گروه دیگری معتقدند که موقعیت شما در رابطه میتواند احتمال پسر دار شدنتان را بالا ببرد. تحقیقهای علمی در طول قرنها نشان میدهد که موقعیت قرارگیری زوج در رابطه جنسی به روی تعیین جنسیت موثر است. ما میدانیم این مرد است که جنسیت کودک را مشخص میکند. زنها همیشه کروموزوم x  تولید میکنند در حالی که مردها هر دو کروموزوم  xx , xy را تولید میکنند. هر اسپرم به تنهایی x وy را در خود دارد و جنسیت کودک به آن بستگی دارد که کدامیک سریعتر به تخمک نفوذ کند.
مطابق نظر دکتر لاندرام شتلس، نویسنده کتاب چگونه جنسیت کودک خود را انتخاب کنیم  نفوذ بیشتر احتمال پسردار شدن را افزایش میدهد.
او توضیح میدهد که مهبل زن در قسمت ورودی آن اسیدیتر است و بعضی از شواهد نشان میدهد که اسپرم مردانه در محیط اسیدی به خوبی انتقال نمییابد. شاتلس میگوید نفوذ بیشتر، اسپرمها را به تخمک نزدیکتر کرده و مسیر اسپرم را که مجبور است از مهبل اسیدی عبور کند، کاهش میدهد. این روش اسپرم کروموزومy (مردانه) را بر اسپرم کروموزوم x (زنانه) برتری میدهد. بنابراین او مقاربتی عمیقتر را برای زوجهایی که پسر میخواهند، پیشنهاد میکند.
4- تنظیم درست زمان
دیگر کارشناسان پزشکی معتقدند که اسپرم y (مردانه) زودتر از اسپرمx (زنانه) شناور میشود. اگرچه اسپرم زنانه به طور معمول قویتر از اسپرم مردانه است و بیشتر از آن در دستگاه تناسلی میماند.
این علم برای شما به چه معناست؟ به اختصار یعنی اگر شما درانتظار فرزند پسری هستید، باید تا چند روز قبل از تخمکگذاری از رابطه با همسرتان بپرهیزید و سپس در هنگام تخمکگذاری با همسرتان تا جایی که ممکن است ارتباط داشته باشید. این روش احتمال اینکه اسپرم مردانه (که سریعتر است) بر اسپرم زنانه برتری یابد و مدت زیادی در رحم زنده نماند. شما باید مشاهدهای دقیق از تقویم داشته باشید یا از تست تخمکگذاری برای تعیین دقیق زمان تخمکگذاریتان استفاده کنید.
5- تاثیر شلوارکها
اسپرمها در خارج از بدن بنا به دلایلی ذخیره میشوند. آنها نمیتوانند گرمای شدید را تحمل کنند بنابراین ساختار مستقل بیضه و سطح قابل توجه آن، آنها را از دمای زیاد بدن حفظ میکند. بعضی از مردم معتقدند که اسپرم کروموزوم y (پسرانه) نسبت به گرما از اسپرم کروموزوم x کم تحملتر است. بنابراین اگر شما تمایل به فرزند پسر دارید از همسرتان بخواهید شلوارک بپوشد. این روش باعث خنکی میشود و به پسر شما فضایی برای نفس کشیدن میدهد.
حمام آب سرد نیز به شما کمک خواهد کرد. اما کمتر مردی است که تمایل به داشتن فرزند پسر دارد.
6- قهوه جوش را روشن کنید
دکتر شیتلس طی تحقیقاتی معتقد است که اگر همسر شما درست قبل از مقاربه فنجانی قهوه با کافیین زیاد بنوشد، احتمال پسردار شدنتان بیشتر میشود. چرا این روش موثر است؟ شیتلس به این قضیه اطمینان ندارد اما میگوید این باعث میشود که همسر شما انرژی بیشتری داشته باشد.
پزشکان در این نظر که آیا کافیین برای زنانی که سعی بر بارداری دارند مناسب است یا خیر هم عقیده نیستند. بنابراین شما شاید نخوردن آن را انتخاب کنید در حالی که همسرتان انرژیاش را با آن افزایش میدهد.
7- شربت سرفه مصرف کنید
بعضی از مردم معتقدند که اگر زن دو ساعت قبل از مقاربت مقداری شربت سرفه مصرف کند احتمال پسردار شدن او افزایش مییابد. حامیان این نظریه میگویند که این دارو با رقیق کردن مخاط رحم (مانند زمانی که مخاط تنفسی را رقیقتر میکند) موقعیت مطلوبی را برای اسپرم ایجاد میکند، بهخصوص اسپرمهای y که سریعترند. عنصر کلیدی که این کار را میکند گوافنسین است، بنابراین اگر شما این مسیر را دنبال میکنید به دنبال محصولی باشید که شامل آن است.
8- سریع عمل کنید
طی گفتگویی با دو مادر که هردو صاحب یک پسر و یک دختر بودند به این نتیجه رسیدم که هر دوی آنها جملهای مشابه گفتند: برای پسردار شدن باید مقاربتی بدون برنامه و غیر رمانتیک داشت.
کیسی از بیرمنگام میگوید : «پسر من حاصل مقاربتی است که با همسرم داشتم (زمانی که او برای خوردن ناهار از سر کار به خانه آمد).» «نه موسیقی ملایم و نه شمعی روشن بود.»
کسیی از آتلانتا میگوید: «اساسا پسر در زمان کوتاهی میتواند متولد شود، بهخصوص در شرایط غیر رمانتیک.»
9- زیاد هزینه کنید
اگر شما از پسردار شدن ناامید شدهاید، میتوانید حدود 60 میلیون تومن هزینه کنید. دانشمندان راهی را کشف کردهاند که میتوان از طریق لقاح آزمایشگاهی جنسیت کودک خود را مشخص کرد. در این صورت رحم و اسپرم برای اولین بار در آزمایشگاه با هم برخورد میکنند نه در بدن شما. این روش، روشی پزشکی و پیچیده است که هزینه زیادی برای آن باید پرداخت و تنها کاری که پدر و مادر انجام میدهند انتخاب کردن جنسیت آن است، البته وقتی که دیگر راههای بارداری درست از آب درنیامد.
بسیاری از مردم بر این عقیدهاند که انتخاب جنسیت کودک غیراخلاقی و غیر طبیعی است و حقیقت است که تعدادی از پزشکان آزمایش جنسیت جنین را تا قبل از القاح آن انجام نمیدهند.
اگر تمایل به این دو روش اخیر ندارید، تمام کاری که میتوانید انجام دهید این است که به سرنوشت امید داشته باشید (زیستشناسی) تا آنچه را که میخواهید به شما بدهد و نتیجه را هر چه که بود دوست بدارید.

مطالب مرتبط: