دوران بارداری دوران بسیار حساسی ست که مادران باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشند تا هم جنین در سلامت کامل باشد و هم سلامت خودشان بخطر نیافتد. هدف از رژیم غذایی در دوران بارداری، تأمین نیاز مادر، جنین و کنترل سطح قند خون در این دوره است.
به گزارش سرویس سلامت ایسنا، دکتر لادن گیاهی با اشاره به اینکه پایه و اساس تمام توصیههای تغذیهای رعایت تعادل، تنوع و اندازه در استفاده از تمام گروههای غذایی برای تأمین انرژی و سلامت مادر و رشد و تکامل جنین است، گفت: در تمام طول بارداری مادر و جنین در هر آنچه میخورند، مینوشند و تنفس میکنند با یکدیگر مشترک هستند و به همین علت دوران بارداری و شیردهی از دورههای آسیب پذیر زندگی به شمار میآید.
 در صورت عدم دریافت پروتئین کافی از اندوخته پروتئینی در ماهیچهی بدن مادر جهت رشد جنین استفاده خواهد شد.
 ویژگیهای ژنتیکی، وضعیت سلامت مادر، فعالیت فیزیکی او، باورهای فرهنگی و وضعیت اجتماعی - اقتصادی از عواملی هستند که با افزایش وزن بارداری ارتباط مستقیم دارد.
 زنانی که اولین بارداری را تجربه میکنند، زنان کمتر از 25 سال سن و زنان دارای سطح تحصیلات ابتدایی، معمولا بیش از حد طبیعی وزن میگیرند.
در این زنان احتمال ابتلا به دیابت بارداری و تولد نوزاد با وزن بالای 4 کیلوگرم بیشتر میشود همچنین احتمال زایمان طبیعی کاهش یافته و موفقیت در شیردهی کامل در این مادران پائین تر است.
 احتمال ایجاد اختلالات فیزیکی و شناختی و مرگ و میر در نوزادان این مادران بیشتر از سایرین بوده و همچنین احتمال ابتلا به بیماریهای مزمن نیز در آینده فرزند آنها در بزرگسالی افزایش مییابد.
دکتر گیاهی با اشاره به روند افزایش وزن در سه ماهه اول بارداری گفت: افزایش وزن بین 1 تا 2 و حداکثر تا 3 کیلوگرم در این دوره توصیه میشود و همچنین افزایش وزن در سه ماهه دوم و سوم حدود 350 تا 450 گرم در هفته است.
در این دوره تغییرات هورمونی باعث ضعیف تر شدن عملکرد سیستم ایمنی بدن میشوند و این امر مبارزه با میکروبها را که ممکن است از طریق غذا وارد شوند دشوارتر میکند، بنابراین محافظت در برابر مسمومیت غذایی در دوره بارداری بسیار مهم است.
این متخصص تغذیه با تأکید بر اینکه می بایست مواد غذایی یخ زده در یخچال یا مایکروویو، یخ زدایی شوند، افزود: در این دوره غذاهای دریایی نیمه خام و نیمه پخته را مصرف نکنند و همچنین از مصرف تخم مرغ و گوشت نیمه پخته و خوراکیها و سسهایی که از تخم مرغ خام یا نیمه پخته استفاده میکنند پرهیز شود.

 زنان باردار بهتر است از سرخ کردن غذاها خودداری کرده و در حد امکان آنها را به شکل آب پز، بخارپز و کبابی مصرف کنند.همچنین می بایست مصرف کیکهای خامهای و دسرهای چرب به یک یا دو بار در ماه و آن هم حجم کم محدود شود.

 به جای مصرف قند و شکر به همراه چای از میوه خشک استفاده شود و مصرف دوغ و آب میوه های طبیعی به جای نوشابههای گازدار از دیگر الزامات است. 


مطالب مرتبط: